Przesłanie Roberta Kiyosaki do młodych ludzi

Czy zdecydowałeś już, czym chcesz się zajmować przez resztę życia? Podejmij decyzję, zanim znajdziesz pracę, zanim wpadniesz w korporacyjną pułapkę wspinania się po szczeblach firmowej kariery.

Robert Kiyosaki promuje właśnie swoją najnowszą książkę pt. „Biznes XXI wieku” , w której pokazuje najprostszą drogę do finansowej niezależności. Przyznaje, że gdyby teraz musiał zacząć budowanie swojego imperium na nowo, wybrałby właśnie taką drogę dlatego, że jest najszybsza i najprostsza. Nie wymaga również dużych nakładów finansowych. Jedyna rzecz wspólna z budowaniem tradycyjnego biznesu, to odpowiednie zaangażowanie. Niestety nie ma takich czarów, by szybko i bez wysiłku zbudować coś trwałego a w dodatku dochodowego.

Jeśli jednak w głębi duszy czujesz, że nie jesteś odpowiednią osobą do życia „w niewoli” i nie zamierzasz do starości być narzędziem pomnażającym czyjś kapitał, to koniecznie posłuchaj rad największych światowych autorytetów finansowych – Roberta Kiyosaki czy Donalda Trumpa, którzy po wieloletnich analizach polecają Ci prawdziwy „Biznes XXI wieku”!

Niezwykle smutny jest fakt, że tylko 2% ludzi osiąga w życiu wolność finansową. Wynika to z faktu, że droga do „bogactwa” wymaga przełamania schematów, odwagi i determinacji do działania. Nie oznacza to jednak, że droga ta jest trudniejsza! Jest po prostu inna! Jednak 98% ludzi wybiera pozornie bezpieczne rozwiązanie, czyli pracę na etacie. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż już od dziecka jesteśmy uczeni jak być dobrym pracownikiem. Przez wszystkie lata edukacji nikt nie mówi nam jak stać się przedsiębiorcą i jak pracować na własny rachunek. Dostajemy edukację szkolną (czytanie, pisanie, liczenie), później edukację profesjonalną, czyli specjalizację, ale jedyne w czym możemy ją wykorzystać, to praca etatowa lub samozatrudnienie. Ale jedno jak i drugie wymaga od nas stałego zaangażowania. Nigdy nie uzyskamy dochodu pasywnego, który zasili nasz portfel w czasie naszej nieobecności, np. wakacji.

Państwo stosuje taki system edukacyjny, ponieważ tylko posłuszny pracownik, dobrze wykonujący swoje zadanie jest opłacalny i najbardziej potrzebny.

Jeśli chcesz zadbać o swoją przyszłość musisz samodzielnie uczyć się inteligencji finansowej. Musisz nadrobić wszystkie lata edukacji szkolnej, w czasie której nikt Cię nawet nie uświadamiał o jej istnieniu.

Komentarze

komentarze